E55

News55 Seniorevent kommer till Falkenberg

Linnéa Wallin
Linnéa Wallin
Uppdaterad: 12 okt. 2017Publicerad: 12 okt. 2017

Nu slår News55 upp portarna till seniormässan i Falkenberg. Tillsammans med SPF Seniorerna, SKPF Pensionärerna och PRO bjuder vi på en intensiv dag fylld med glädje och inspiration för seniorer 55+.

ANNONS
ANNONS

Mest läst i kategorin

aktier
Spela klippet
Spara & Placera

Finansprofilen David Ingnäs – så fyndar du aktier billigast

12 juli 2025
Spela klippet
Ekonomi

Trailer: Hemma hos Peter Jöback livekonsert med Pernilla Wahlgren

11 juli 2025

Vi ser fram emot en mässa som bjuder på både nytta och nöje. På scenen underhåller bland andra ståuppkomikern och författaren Lennie Norman med material ur sina storsäljande Gubbvarning-böcker.

Det kommer att finnas många intressanta utställare på plats och dessutom har du chansen att höra ett flertal samhällsaktörer debattera viktiga frågor som specifikt berör kommunernas seniorer. Moderator för scenprogrammet är Jan Wolfhagen.

Medarrangörer till mässan är pensionärsorganisationerna PRO, SKPF Pensionärerna och SPF Seniorerna. Det kommer finnas möjlighet för besökarna att få mer information om och engagera sig i de olika organisationernas respektive verksamheter.

 

Tid och plats:

Falkenberg, Falkhallen, 14 oktober

Öppettider: 10.00-16.00

Se programmet här!

Läs mer från E55 - vårt nyhetsbrev är kostnadsfritt:
ANNONS